Як встановити завіси на шафу своїми руками

Складання меблів зазвичай завершується навішуванням дверцят, тому важливо знати, як встановити завіси на шафу. Від того, як добре це буде зроблено, залежить тривалість експлуатації виробу і його зовнішній вигляд. На ринку фурнітури представлені різноманітні види завіс. Для кожної з них характерні свої особливості. Щоб зрозуміти техніку монтажу завіс, для початку слід розібратися у відмінностях кожного типу кріплення.

Для дверей шафи використовуються такі типи завіс:

  • Шарнірні кріплення складаються з двох частин і з'єднуються між собою віссю. Це один із найпопулярніших видів завіс, які застосовували ще в меблях, вироблених у СРСР.
  • Чотиришарнірні завіси є вдосконаленим варіантом попереднього виду. Вони відрізняються універсальністю і підходять для різних типів шаф.

Меблеві завіси поділяються на кілька підвидів, залежно від способу накладення і, відповідно, сфери застосування. Розглянемо їх докладніше:

  • Накладні та напівнакладні кріпильні елементи використовуються для зовнішніх дверей меблів.
  • Вкладні завіси призначені для внутрішніх перегородок.
  • Кутові кріплення підходять для складання кутових шаф, незалежно від їхньої конфігурації.
  • Інверсні завіси встановлюють у разі, якщо необхідно, щоб дверцята меблів відчинялися на кут до 180 градусів.

Підготовка до монтажу

Такий процес, як встановлення завіс на шафу, передбачає кілька етапів роботи. Для початку слід визначити, які інструменти знадобляться. Для монтажу потрібно приготувати:

  • олівець;
  • рівень;
  • рулетку;
  • шуруповерт (викрутку);
  • дриль;
  • молоток;
  • кріпильні елементи;
  • саморізи розміром 4х16 мм.

Встановлення меблеаих завіс

Розмітка

Насамперед необхідно визначитися з кількістю завіс, які необхідно встановити на двері. Ця характеристика залежить від розмірів і ваги виробу. Для невеликих навісних шаф достатньо двох петель, для габаритних меблів - від трьох. Дотримання наведених нижче рекомендацій щодо кількості кріплення дасть змогу надійно закріпити дверцята:

  • Для виробів до 100 см і вагою не більше 9 кг достатньо 2 меблеві завіси.
  • Дверцята розміром 100-150 см і масою до 15 кг - 3 кріплення.
  • Для фасадів до 200 см і до 20 кг використовується 4 завіси.
  • Вироби 200-250 см з масою понад 20 кг витримає 5 кріплень.

Для розмітки знадобляться олівець, рівень і рулетка. На цьому етапі слід дотримуватися таких порад:

  1. Від краю дверей лінія розмітки має розташовуватися на відстані 20-22 мм.
  2. Завіси потрібно розташувати на 70-120 мм від верхнього і нижнього торця дверей.
  3. Якщо кріплень більше 2, то насамперед розміщуються крайні, а потім рівномірно розподіляються інші так, щоб вони перебували на однаковій відстані одне від одного.
  4. Свердління і встановлення петель

Після розмітки слід приступити безпосередньо до монтажу. Встановлення завіс на двері шафи складається з декількох етапів. Для того щоб виконати її самостійно, слід дотримуватися такої інструкції:

  1. У місці, де зроблено розмітку на дверцятах, робиться свердління ніші під чашу петлі.
  2. У підготовлену нішу вставляється кріплення і вирівнюється.
  3. На поверхні відзначають місця для встановлення завіс.
  4. Свердлять отвори, через які кріплення приєднуються до дверей.
  5. Дверцята приставляються до місця, де стоятимуть, і добре вирівнюються. Робиться розмітка на корпусі шафи.
  6. Отвори просвердлюються.
  7. Встановлюється відповідна планка.
  8. Частини завіси з'єднуються одна з одною.

Перед тим, як встановити меблеві завіси на шафу, слід враховувати нюанси процесу. Кріпильні елементи мають перебувати на одній осі, тільки так вони прослужать тривалий час. В іншому разі навантаження на завіси буде нерівномірним, і якась із них швидко вийде з ладу.

Для розмітки отворів під шурупи можна використовувати готові шаблони, що полегшить процес позначення майбутніх кріплень і дасть змогу виконати його максимально точно.

Регулювання

Регулювання меблевої завіси може відбуватися у вертикальній, горизонтальній площині або за глибиною. Це залежить насамперед від особливостей експлуатації меблів у майбутньому та інших нюансів. Розглянемо докладніше кожен вид регулювання:

Для того щоб притиснути двері ближче до корпусу або, навпаки, зробити кріплення трохи слабкішим, використовується регулювання за глибиною і фіксацією завіси. Для виконання операції необхідна звичайна викрутка. З її допомогою підкручується овальний отвір на кріпильному елементі. Цей спосіб регулювання застосовується, якщо в приміщенні, де стоять меблі, нерівна підлога.

Вертикальне регулювання дає змогу встановити двері вище або нижче, ніж вони знаходяться. Навіть ідеально відрегульований фасад з часом може провиснути, тому рекомендується періодично проводити цю процедуру.

Горизонтальне регулювання призначене для того, щоб усунути щілини між дверима і корпусом шафи. У разі нерівної поверхні підлоги в приміщенні ця процедура необхідна.

Щоб зробити регулювання, необхідно для початку діагностувати проблему, що з'явилася. Після того як її причину буде визначено, знадобиться сильніше закрутити або, навпаки, злегка послабити болт на корпусі кріплення.

Встановлення завіс на шафу потрібне під час самостійного складання меблів або в разі поломки деталі. Процес не займає багато часу і цілком під силу навіть недосвідченим майстрам. Єдине, на що слід звернути увагу - на правильне і чітке нанесення розмітки. Саме від цього етапу залежить успіх усіх подальших дій і позитивний результат роботи.

Copyright © . All Rights Reserved