Складові валютної пари EUR / USD

Безперечним лідером фінансового ринку за обсягом торгів (обороту) є валютна пара EUR / USD, що стоїть на першому місці в списку особистих переваг більшості трейдерів. Євро (EUR) входить в дану валютну пару в якості базової валюти, в той час як американський долар (USD) - в якості котируемой. Зростання курсу валютної пари EUR / USD означає, що євро зміцнюється проти американського долара (все більше доларів потрібно для покупки одного євро). У той же час, зниження курсу даного фінансового інструменту означає, що зміцнюється американський долар, а євро втрачає позиції. Котирування є «прямий», а сама валютна пара очолює список «мажорів».

Першою складовою валютної пари EUR / USD став євро. Євро став доступний учасникам фінансових ринків як розрахункова валюта в 1999 році, в той час як перші банкноти і монети з'явилися лише в 2002 році. Вже до 2006-го сумарна маса готівкового обігу по євро перевищила 610 мільярдів, що зробило цю валюту світовим рекордсменом за цим показником. Жодна інша валюта (включаючи долар США) не може похвалитися таким обсягом готівки. 

Актуальний курс валют житомир Ви можете дізнатися вже зараз.

Європейська валюта стала вельми цікава для трейдерів з самого початку її обороту в двох аспектах: по-перше, як противагу американського долара в ролі універсального платіжного і обмінного кошти (євро є другою в світі резервною валютою), по-друге, як інструмент для інвестування в вельми стабільні і впевнено розвиваються економічні системи Європи (євро є національною валютою для 17 з 27 (на момент написання даної статті) країн-учасниць Єврозони).

Другою складовою валютної пари EUR / USD є американський долар. Американський долар є основною світовою резервною валютою, і також як і євро, використовується в більшості країн як в якості основної національної валюти, так і в ролі універсального платіжного / обмінного кошти або кошти заощадження / зберігання капіталу. Можна відзначити, що дизайн банкнот неодноразово змінювався, однак, до цього дня всі федеральні банкноти, випущені з 1861 року, є законним платіжним засобом.

На торговому (професійному) жаргоні валюту EUR часто називають: Евріка, єврейчиком. До речі кажучи, якщо раптом хтось сумнівається або плутається, саме слово «євро» в російській мові офіційно має чоловічий рід, хоча в розмовній мові вважається допустимим вживання середнього роду. Долар також має незліченну кількість жаргонних назв. Серед них, зокрема, такі як: долар, Бач, бак, бакинець, бакинський, зелений, зелень, грін і т.д.

Copyright © . All Rights Reserved