Коли купувати, а коли продавати валюту?
Якщо ми хочемо придбати невелику кількість іноземної валюти, справа проста, і ми можемо порівняти такі покупки із придбанням булочок та масла у продуктовому магазині. Заходимо в магазин, купуємо і йдемо. Ціна в цьому випадку не дуже важлива (за умови, що вона суттєво не відрізняється від норми), тому що ми маємо купувати валюту тут і зараз, бо вона нам потрібна зараз.
Ситуація інакша, якщо ми хочемо купити рубль Тернопіль для отримання прибутку. Валютний ринок, як і будь-який інший фінансовий ринок, - це ринок, на якому він ніколи не є настільки дорогим, що не може бути дорожчим, ані надто дешевим і дешевшим. Окрім вихідних, валютний ринок ніколи не стоїть на місці. Тому ви ніколи не можете бути впевнені, чи крок, який ми робимо (купуємо, продаємо), буде найкращим, що ми могли зробити. Детальніше про це ми пишемо у статті Що змушує курс валюти «рухатися» вгору чи вниз?
Однак збитки також стосуються дрібних повсякденних речей. В основному саме вплив зовнішніх факторів змусив Раду з грошово-кредитної політики реагувати на дефляцію, яка відбулася, серед іншого, через падіння цін на паливо, котируються в доларах США (теоретично падіння цін на енергоносії пов'язане із зростанням вартості доларів США і навпаки), зниженням процентних ставок у Польщі . Зниження процентних ставок рівнозначно ослабленню нашої валюти, оскільки іноземні інвестори виводять свої гроші з нашої країни.
Як ви можете бачити на прикладі вище, якщо ви хочете інвестувати у валюти, ви також повинні мати базові знання з макроекономіки. Це дозволить нам ефективно управляти власними фінансами. Такі знання будуть дуже корисні при регулярних валютних операціях.
Справа вже не така проста, якщо хтось хотів би регулярно заробляти гроші, змінюючи ставки, наприклад, на ринку Форекс. Статистика говорить, що лише 5% роздрібних інвесторів регулярно заробляють гроші на валютному ринку. Щоб бути в цій престижній групі, крім знань у галузі макроекономіки та здатності аналізувати поточну ситуацію на графіку цін, вам також потрібні багато тисяч годин практики та трохи удачі. У світі, де це ніколи не буває настільки дорогим, що не може бути дорожчим, або настільки дешевим, що не може бути дешевшим, потрібна залізна самодисципліна та здатність встановлювати собі межі, оскільки валютний світ їх нам не встановить. Це захоплююча гра, де, на жаль, ви можете втратити багато грошей, тому вміння приймати як прибутки, так і збитки є абсолютно необхідним.
На цю тему існує багато професійної літератури, але жодна книга чи публікація нікого не навчать, як регулярно заробляти гроші, будь то на ринку Форекс чи деінде, якщо ви не приділяєте цьому стільки часу та уваги, скільки будь-яка інша професія, яку потрібно виконувати. навчитися отримувати від цього регулярний дохід. У цьому випадку це ще складніше, бо, виконуючи якісно будь-яку іншу професію, ми все одно зароблятимемо. У цьому випадку будь-яке неправильне рішення коштує грошей. Один поганий день - це не кінець світу, якщо загальний прибуток перевищує збитки. Втрати - це частина гри, тому важливо навчитися їх приймати. Це можна практикувати на демо-рахунку, який пропонують брокери по всьому світу. В іншому випадку, намагаючись отримати прибуток від валют, ризик може знищити ваш рахунок на реальному ринку до нуля.