Правильна організація вуличного освітлення
Правильна організація вуличного світла допоможе убезпечити людей у темний час доби, а також кардинально змінити враження від місцевості на краще, облагородивши її. Саме тому до вибору вуличних світильників слід підходити відповідально. Щоб не загубитися в асортименті, краще відразу вивчити особливості встановлення різних типів виробів та з'ясувати, як формуються ціни на вуличні світильники.
Вибираючи світильник, варто спиратися на основні критерії:
- колірна температура — тепле або холодне світло;
- захист — наскільки виріб захищений від вандалізму, вологи, пилу та механічних пошкоджень;
- тип лампи — галогенні, газорозрядні, світлодіодні, люмінесцентні;
- тип кріплення — вуличні світильники бувають настінними, підвісними, торшерними;
- плафони — відрізняються за формою, матеріалом, рухливістю та кількістю ламп;
- тип живлення — електромережа, сонячні батареї, акумулятори;
- стиль ландшафту.
Крім цих критеріїв необхідно звернути увагу на правила монтажу, щоб уникнути проблем в експлуатації. Варто зазначити, що подібний тип виробів вигідніше замовляти оптом, тому що вуличний простір вимагає гарного рівня освітлення та, відповідно, великої кількості світильників.
Особливості різних типів світильників для вуличного освітлення
Для початку потрібно визначитися з місцем встановлення, оскільки у заміського будинку та, наприклад, парку буде різна специфіка.
На будинок, як правило, встановлюють фасадні та підвісні вуличні світильники. Вони створюють особливу атмосферу та зручні у використанні. За бажанням можна зробити контурне освітлення, проведене по краях будівлі яке надає йому святкового вигляду.
У випадку з парковими світильниками варто звернути увагу на класичні стовпи та світильники, що вбудовуються у ґрунт. Можна використати відразу кілька видів, щоб повністю освітити місцевість. Для створення незвичайних дизайнерських рішень підійдуть паркові світильники у формі кулі, куба чи напівсфери. Вони не тільки естетичні, а й чудово справляються з поставленим завданням, поширюючи м'яке розсіяне світло. До таких виробів висувається більше вимог, ніж до садових ліхтарів. Вони більш мінімалістичні, відрізняються економічною ефективністю та стійкістю до пошкоджень, вимагають мінімального обслуговування.
Переглядаючи каталог вуличних світильників, можна побачити, що вони поділяються за типами ламп. Найгірший вибір для вуличного світильника — лампи розжарювання, вони споживають багато електроенергії, при цьому ненадійні та недовговічні. Найбільш підходящі лампи для вуличних світильників — LED, або світлодіодні. Переваги такого типу:
- Вирізняються великим терміном служби.
- Мають високу світловіддачу. Це означає, що практично вся електроенергія перетворюється на світло.
- Практично не схильні до пошкоджень будь-якого роду, витримують механічні навантаження і погані метеоумови.
- Висока світловіддача забезпечує економність.
- Світлодіоди вбудовуються відразу у світильник, тому немає потреби їх змінювати.
Дуже важливим фактором є безпека під час монтажу освітлювальних приладів. Щоб уникнути небезпечних ситуацій, потрібно дотримуватися певних правил:
- Постачальник має бути надійним, працювати лише з офіційною продукцією від виробників.
- Потрібно використати якісні матеріали для ізоляції.
- Краще встановити стабілізатор напруги, який убереже світлотехніку від стрибків напруги.
- Є лампи, які призначені лише для освітлення всередині приміщень, їх не можна використовувати на вулиці.
- Якщо покрити конструкції з металу, вбудовані в пристрої освітлення, антикорозійним розчином вони прослужать набагато довше.
- Правила установки, або ПУЕ, регламентують, як саме мають відбуватися роботи, при самостійному встановленні краще з ними ознайомитися.
- Обов'язково потрібно встановити захист — дифавтомат, ПЗВ.
Підібрати відповідний парковий або садовий світильник можна самостійно. Для цього у Києві та Україні багато спеціалізованих магазинів, де є не лише вуличні LED світильники https://electrica-shop.com.ua/ulichnie_i_parkovie_svetilniki, а також інструменти, необхідні для монтажу.